Incediu in Dragomirești la un depozit de plastice

0
129

Update Ora 1.51: Incendiul care a izbucnit, sâmbătă seară, la un depozit de mase plastice aflat în localitatea Dragomireşti, lângă fabrica de armament, este localizat şi nu mai există pericol de propagare, a anunţat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dâmboviţa.

„Incendiul este localizat, se lucrează la lichidare, nu mai este pericol de propagare la vecinătăţi”, potrivit ISU.

Știrea inițială: Un incendiu a izbucnit sâmbătă noapte la un depozit de mase plastice din Dragomirești Dâmbovița, lângă fabrica de armament, fără să pună în pericol această fabrică, transmite ISU.

Incendiul are loc la 22 de km depărtare de explozia din Crevedia a unui depozit de GPL.

Până la acest moment nu au fost raportate victime.

Incendiul se manifestă pe o suprafață de aprox. 600 metri pătrați. În interior sunt produse inflamabile, mase plastice. Pompierii acționează pentru localizare.

Sursă G4Media

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Pentru a aproba comentariul dumneavoastră, vă rog să efectuaţi următorul calcul: *